Огляд надувного каяка Альфа-Зет 430


29ОКТОГЛЯД НАДУВНОГО КАЯКА ZELGEAR ALPHA-Z 430

Після відвідування виробництва ZelGear було б логічно спробувати їх продукцію. Нагадаю, що цього року я заморочуюся із вибором байдарки, пробую різні їх типи, щоб наступного року, на початок червня, відзначати п’ять років покусання мене каякерами із власним каяком.

Обзор байдарки ZelGear Альфа-Зет 430

Тож сьогодні я розкажу про ZelGear Alpha-Z 430 — двомісну надувну туристичну байдарку.

  Характеристики

  • Екіпаж: 2 особи, або 3 в прогулянковому варіанті.
  • Маса: нетто 16 кг, брутто 19 кг.
  • Габарити, довжина: 430 см, ширина: 90 см.
  • Вантажопідйомність: 260 кг.
  • Матеріал: ПВХ 850 г/м².
  • Комплект: насос, 2 сидіння, 2 пари колінних упорів, алюмінієвий форштевень, стабілізаційне перо, ремнабір, рюкзак для транспортування.

Весла штатно до комплекту не входять, але ZelGear їх заразом продає.

Дизайн

Каяки лінійки Alpha-Z складаються із трьох надувних елементів. Це стаціонарне дно із матеріалу airdeck товщиною 10 сантиметрів та два бокових балони. На балонах вставлені запобіжні клапани, що не дозволять їх перекачати. На дні такого клапана немає, оскільки комплектним насосом ви не перевищите допустимий для цього матеріалу тиск.


С

На носі і на кормі приклеєні деки з хвилерізами і зручними ручками для перенесення. На них можуть бути або липучки для фартуха або обв'язка для фіксації невеликих вантажів.

СТРАВЛЮЮЧИЙ КЛАПАН НА БАЙДАРЦІ АЛЬФА-ЗЕТ.На них могут быть или липучки для фартука или обвязка для крепления небольших грузов.


В ніс ставиться алюмінієвий форштевень, що нагадує ложечку для взуття. Один його кінець вставляється в кишеньку під передньою декою, другий — в таку саму кишеньку на передній частині дна. Заявлено, що він правильно розрізає воду та покращує ходові якості байдарки.


Корма зроблена трохи ширшою для зручного розташування вантажів — туди навіть не обов’язково мати конічну герму.Корма зроблена трохи ширшою для зручного розташування вантажів — туди навіть не обов’язково мати конічну герму.


На балонах та дні знаходиться велика кількість петель-кріплень. За них можна кріпити сидіння, колінні упори або страхувати герми з речами. Також, на замовлення, можливе кріплення упорів для ніг. Я би іще хотів кріплення для весел вздовж балонів — зручно при перенесенні каяка або просто коли хтось із екіпажу часом не веслує.


Сидіння складаються із надувної основи та напівкруглої спинки з боковими підтримками. До каяка воно кріпиться за допомогою лямок з карабінами.


Я уже писав у випуску про виробництво, що ZelGear може на замовлення додавати різні невеликі опції — обв’язки, кишеньки, гачки та інше. Ну і можна обрати із наявних кольорів.


Упаковка

Байдарка поставляється у великому безрозмірному баулі-рюкзаку, куди поміщається все, що завгодно. Він має лямки та компресійні стяжки, а тому його можна порівняно легко переносити — можна спокійно пройти кілометр-другий. На лямках навіть є грудна стяжка, але через деякий час плечі таки починають відчуватися, тому на справді велику відстань, як звичайний туристичний рюкзак із спинкою та поясом, його не понесеш.